Akcja generowania dokumentów DOCX w BPS – aktualizacja dla WEBCON BPS w wersji 8.2 i wyższych

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

dotyczy wersji 8.2, 8.3; autor: Paweł Jawień

W starszych wersjach systemu WEBCON BPS szablony dokumentów DOCX przygotowywało się w sposób opisany w artykule: https://kb.webcon.pl/akcja-generowania-dokumentow-docx-w-bps/

Począwszy od wersji 8.2 systemu, opcja generowania szablonu DOCX z poziomu formularza w trybie administracyjnym została usunięta. W aktualnych wersjach do tworzenia szablonów DOCX wykorzystywany jest dodatek do programu MS WORD: WEBCON BPS Word Add-in.

Instalacja dodatku została opisana w artykule: https://kb.webcon.pl/uruchomienie-microsoft-office-word-addin-na-witrynach-sharepoint/

W niniejszym artykule opisany zostanie przykładowy szablon zapotrzebowania.

Po poprawnym zainstalowaniu dodatku Word, w pierwszej kolejności należy na zakładce „WEBCON BPS” kliknąć klawisz: „Ustawienia” i wpisać adres witryny na której dostępne są procesy systemu WEBCON BPS, oraz ustawić sposób logowania do systemu.

wordadd_p1

Po poprawnym skonfigurowaniu połączenia z witryną procesów należy w programie MS WORD kliknąć klawisz: „Szablony do generowania plików”. Po prawej stronie ekranu pojawi się wówczas możliwość wyboru procesu i typu dokumentu dla którego ma być przygotowywany szablon DOCX.

wordadd_p2

Po wybraniu procesu i typu dokumentu pojawi się drzewo zawierające dostępne atrybuty (systemowe, formularza, zmienne kontekstowe itp.). Z drzewa można przenosić na szablon zmienne, które podczas wykonania akcji zostaną automatycznie zastąpione odpowiednimi wartościami.

Przykładowy szablon na rysunku poniżej:

wordadd_p3

Wynikiem akcji generującej dokument będzie zapotrzebowanie wyglądające jak niżej:

wordadd_p4

One thought to “Akcja generowania dokumentów DOCX w BPS – aktualizacja dla WEBCON BPS w wersji 8.2 i wyższych”

  1. Czy umieszczanie danych w dokumencie Word (docx) obejmuje również informacje z atrybutu typu Lista pozycji? Dane z innych atrybutów przenoszą się bez problemu a z listy pozycji nie.

Komentarze są zamknięte.