Aktualizacja szablonu w procesie szablonów dokumentów

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji: 2020.1.x i wyższych; autor: Michał Kastelik

 

W WEBCON BPS często wykorzystywaną funkcją jest generowanie automatycznych dokumentów opartych na szablonach DOCX lub HTML. Artykuł wyjaśni w jaki sposób zmienić aktualny szablon dokumentu, który został stworzony w procesie szablonów dokumentów.

Przegląd pełnych możliwości definiowania szablonów wydruków został opisany w tym artykule: https://kb.webcon.pl/sposoby-przechowywania-szablonow-dokumentow/.

Przypadek biznesowy

Stworzono proces, który wykorzystuje szablon wydruku oparty na systemowym procesie. Otrzymaliśmy nową wersję tego szablonu i chcemy go zaimplementować bez zmiany konfiguracji procesu w Designer studio (tylko podmiana wydruku).

 

Rozwiązanie:

Ponieważ każdy z elementów w systemowym obiegu dokumentów posiada swój unikalny numer ID, nie musimy martwić się pod jaką nazwa podłączany do obiegu plik zostanie zapisany w systemie. Akcja generująca podgląd będzie wyglądać następująco:

 

 

Aby podmienić szablon wydruku na nowy należy otworzyć element z szablonem i nadpisać znajdujący się w nim załącznik nowym plikiem szablonu.

Realizacja:

Po przejściu do elementu szablonu, należy otworzyć element szablonu i przejść w tryb edycji, a następnie w menu załącznika wybrać opcję „Nadpisz”.

 

Następnie należy potwierdzić zamiar nadpisania pliku załącznika.

 

W przypadku, gdy importowany plik zawiera inną nazwę niż poprzedni plik, zostanie wyświetlone dodatkowe okno potwierdzenia. Po potwierdzeniu chęci zmiany nazwy załącznika nowy szablon wydruku zostanie podmieniony.

 

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zmiany elementu za pomocą przycisku zmiany ścieżki „Save”.

 

Użycie systemowego procesu tworzącego bibliotekę szablonów dokumentów pozwala w prosty sposób aktualizować istniejące szablony wydruków. Wystarczy przypisać określonemu użytkownikowi uprawnienia i może on samodzielnie zarządzać posiadanymi szablonami. Jest to jedna z wielu przydatnych funkcjonalności WEBCON BPS jako systemu zarządzania dokumentami.