Eksport atrybutu Tabela danych do pliku Excel

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji 2020.1.3.x; autor: Konrad Wojtycza

 

Wprowadzenie

Eksport danych z atrybutu Tablica danych formularza MODERN to przydatna funkcjonalność, która została dodana do wersji 2020.1.1. Pozwala ona ułatwić dostęp do danych zgromadzonych w WEBCON BPS oraz pracę nad nimi.

Konfiguracja i eksport danych

Możliwość eksportu dostępna jest w zaawansowanej konfiguracji atrybutu Tabela danych – należy zaznaczyć opcję „Allow Excel export” (Rys. 1).

Rys. 1 Konfiguracja Tabeli danych z aktywowana funcką eksportu danych z tabeli do pliku Excel

 

W opisywanym przykładzie tabela danych zawiera listę pozycji dostępnych do zamówienia wraz z ceną i sygnaturą elementu ze słownika, który przechowuje o nich informację. Eksport do pliku nastąpi po kliknięciu przycisku „Export” (Rys. 2).

Przycisk ten został aktywowany po wybraniu opcji ‘Allow Excel export’ w ustawieniach zaawansowanych atrybutu Tabeli danych.

Rys. 2 Wypełniona tabela danych, widoczny przycisk eksportu do pliku Excel

 

Plik Excel utworzony z zawartości powyższej tabeli danych:

Rys. 3 Wyeksportowany plik Excel

 

W formularzu Excel będzie widoczna zawsze cała zawartość tabeli, nawet jeśli na formularzu tabela danych jest podzielona na kilka stron.

Podsumowanie

Eksport pozycji z tabeli danych to prosta w konfiguracji i użyciu funkcjonalność, która może znacznie ułatwić dostęp do danych i pracę nad nimi oraz raportowanie i prezentację wykazów (np. zamówień).