Flagi w WEBCON BPS

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

dotyczy wersji: 8,2; autor: Marcin Wiktor

 

1. Wstęp – czym są flagi i jak ich używać

Począwszy od wersji 8.2 BPS oferuje użytkownikom funkcjonalność podobną do tej znanej z Outlooka, polegającej na flagowaniu zadań.

Ustawianie flag jest możliwe przez użytkowników, na dokumentach, do których są oni przypisani (mają ustawione zadanie). Użytkownicy mają możliwość zmiany flagi zarówno z poziomu dokumentu jak i odpowiednio skonfigurowanego raportu SWE.

Obecnie BPS rozróżnia dwa rodzaje flag:

  1. flagi_p1 Oflagowane
  2. flagi_p2 Odroczone

Udostępnienie użytkownikom opcji flagowania zadań nie wymaga żadnych dodatkowych ustawień na poziomie procesu. Żeby jednak w pełni wykorzystać potencjał pracy z wykorzystaniem flag potrzebne będzie odpowiednie skonfigurowanie raportów SWE służących do wyświetlania zadań.

2. Zmiana flagi z poziomu dokumentu

Zmiana flagi z poziomu edycji dokumentu jest możliwa w sekcji „Szczegóły zadania”. Jeżeli mamy już ustawioną którąś z flag, wówczas dodatkowo pojawi się możliwość jej usunięcia.

flagi_p3

W obecnej wersji, aby zapisać zmienioną w ten sposób flagę należy użyć przycisku ZAPISZ na górnej belce.

 

3. Flagi na raportach SWE

Flagi na raportach SWE są wyświetlane automatycznie w kolumnie systemowej „Zadanie” więc w naszym przykładzie musimy włączyć jej wyświetlanie.

flagi_p4

W konfiguracji WebPart’a możemy ograniczyć wyświetlane dokumenty do np. tylko jednej konkretnej flagi. Można to ustawić w sekcji „Filtry predefiniowane”.

flagi_p5

W przypadku nie zaznaczenia żadnego typu flag (tak jak na powyższym screenshot’cie) wyświetlane będą wszystkie dokumenty z zadaniem dla użytkownika, niezależnie od ustawionej flagi (lub jej braku).

 

Dzięki tym opcjom możemy łatwo udostępnić użytkownikom raport wyświetlający np. wszystkie jego odłożone w czasie zadania.

flagi_p6

 

 

Z poziomu raportu SWE mamy możliwość szybkiej zmiany flagi na pojedynczych dokumentach.
W tym celu w jednej z wyświetlanych kolumn (np. Krok) musimy włączyć opcję „Menu przejścia ścieżką”, w którym będą dodatkowo widoczne opcje związane z flagami.

flagi_p7