Intuicyjne zarządzanie aplikacją

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji 2019.1; autor: Łukasz Kraśniak
 

Wstęp

Istotną kwestią, ułatwiającą łatwiejsze zrozumienie procesu dla nowych użytkowników, jest wykorzystywanie podpowiedzi do pól, ścieżek oraz szczegółów zadania dzięki którym użytkownik ma informację jak poprawnie wykonać zadanie w danym kroku.

 

Podpowiedź na polu

Istotnym zastosowaniem jest użycie podpowiedzi wyświetlanej po najechaniu na wybrany atrybut. Aby dodać opis pola, należy w konfiguracji danego pola podać opis w zakładce „Opis”.

Po otworzeniu formularza i umieszczeniu kursora pod polem „Kontrahent” wyświetla się komunikat dodany w konfiguracji atrybutu.

 

Podpowiedź na ścieżce

Kolejnym ważnym etapem ułatwienia procesowania zadania jest umieszczanie podpowiedzi na ścieżkach w poszczególnych krokach procesu. Aby dodać takie podpowiedzi, należy w konfiguracji danego kroku, w zakładce „Szczegóły ścieżki” podać opis w polu „Opis ścieżki w tooltipie”.

Po umieszczeniu kursora na dowolnej ścieżce, użytkownikowi wyświetla się komunikat umieszczony wcześniej w opisie ścieżki.

 

Szczegóły zadania

Funkcjonalność ta przydaje się w informowaniu użytkownika o tym co powinien zrobić w bieżącym kroku aby prawidłowo wypełnić formularz. Konfiguracja tego opisu odbywa się w konfiguracji danego kroku w polu „Opis na formularzu”.

Dodawanie instrukcji procesu na formularzu

  1. Należy umieścić dokument PDF z instrukcją w sieci, można w tym celu umieścić go w SharePoint’cie oraz skopiować adres pliku.
  2. W informacji o obiegu, należy wkleić adres w polu „Link do instrukcji”.
  3. Efektem dodania instrukcji do procesu jest sytuacja jak na poniższym zrzucie ekranu.

Podsumowanie

Przedstawione w tym artykule opcje pozwalają na szybsze wprowadzenie nowych użytkowników do używania procesu. Umożliwiają również na bardziej intuicyjne działanie użytkownikom już korzystającym z obiegów, ale często popełniającym błędy, gdyż podpowiedzi wskażą im prawidłowe działanie. Warto zatem poświęcić chwilę na dodanie powyższych opisów do konfiguracji, by uzyskać poprawę działań użytkowników systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *