Nowe możliwości dodawania załączników w aplikacji iOS

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji: 2020.1.x i wyższych; autor: Michał Kastelik

 

Wprowadzenie

Nowa wersja aplikacji mobilnej WEBCON BPS na system iOS oferuje zupełnie nowe możliwości dodawania załączników. Dotychczas obsługa plików umożliwiała podłączanie zdjęć zapisanych w galerii lub wczytania zdjęcia bezpośrednio z aparatu.

Nowa wersja aplikacji daje możliwość podłączania załączników bezpośrednio z aplikacji takich jak OneDrive, Google Drive, Dropbox, iCloud Drive i wielu i innych z wykorzystaniem systemowej aplikacji Pliki (dostępnej od iOS 11).

W niniejszej instrukcji opiszemy jak podłączyć pliki bezpośrednio z usługi OneDrive oraz Google Drive.

Jak podłączyć plik z OneDrive/Google Drive

Na urządzeniu, z którego chcemy dodać pliki, muszą być zainstalowane aplikacje OneDrive oraz Google Drive oraz zdefiniowane w niej konto.

W aplikacji mobilnej WEBCON BPS, w elemencie obiegu, naciskamy opcję dodawania załączników i wybieramy „Przeglądaj”. W oknie wyboru plików jako „Lokalizacja” , wskazujemy wcześniej podłączone na urządzeniu konto OneDrive lub Google Drive. Wybieramy pliki który chcemy dodać i gotowe.

Wskazany przez nas plik został dołączony jako załącznik w obiegu WEBCON BPS.

 

Nowa aplikacja mobilna WEBCON BPS dla systemu iOS, dodając możliwość dodawania załączników z systemowej w iOS aplikacji Pliki otwiera zupełnie nowe możliwości integracji.