Przeglądanie wielu załączników

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji 2021.1.x autor: Mateusz Syrek

 

Wraz z publikacją wersji WEBCON BPS 2020 rozbudowano okno podglądu załączników o możliwość przejścia do wyświetlenia podglądu następnego lub poprzedniego załącznika z listy wszystkich dołączonych do elementu plików. Wprowadzono również możliwość pobrania załącznika bezpośrednio z okna podglądu.

 

 

Przeglądanie wielu załączników możemy podzielić na dwie kategorie, ponieważ okna podglądu różnią się trochę wyglądem i funkcjonalnością.

Pierwszą z nich są pliki graficzne takie jak .JPG, .JPEG, .PNG, .BMP czy .GIF. Okno podglądu pozwala na przejście do następnego i poprzedniego obrazka oraz na powiększenie go za pomocą dedykowanych przycisków. Możemy również użyć strzałek na klawiaturze i rolki myszki.

 

 

Okno podglądu możemy zamknąć za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu lub klikając poza obręb obrazka.

Drugą kategorią są wszystkie pliki, które najczęściej dołączamy do formularza takie jak .PDF, .WORD, .XLSX, .XLS, .ODS, .TXT, czy wiadomości e-mail, ale również pliki wideo z rozszerzeniem .MP4 oraz pliki .SQL. Okno podglądu załącznika różni się od poprzedniego. Podobnie możemy płynnie przechodzić pomiędzy kolejnymi załącznikami za pomocą dedykowanych przycisków.

 

 

Dodatkowo okno podglądu możemy powiększyć tak by całkowicie wypełniło okno przeglądarki. Z tego miejsca możemy również pobrać oglądany załącznik.

 

 

Inny wygląd okien podglądu załączników ogranicza również płynne przechodzenie między nimi. W oknie podglądu obrazka nie przejdziemy płynnie do dokumentu Word i odwrotnie. W wersji BPS 2020 rozbudowany został również mechanizm ‘Drag and Drop’. Działa sprawniej oraz możemy przeciągnąć wiadomość e-mail bezpośrednio z Outlook’a.