Raport „Sugerowane”

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji 2020.1.3.x autor: Konrad Wojtycza

 

Raport „Sugerowane” w WEBCON BPS to zakładka, która pojawia się na lewym menu na portalu WEBCON BPS. Umożliwia on szybkie odnalezienie poszukiwanego elementu na podstawie jego aktualnego statusu i atrybutów go opisujących.

Fig. 1. Raport Sugerowane utworzony dla wszystkich aplikacji na Portalu

 

Na Rys. 1 widoczny jest raport „Sugerowane”, dostępny z poziomu strony głównej portalu, utworzony dla wszystkich aplikacji obecnych na aktualnie przeglądanym portalu. Raport ten obejmuje elementy z wszystkich aplikacji. Możliwe do wybrania filtry sortowane są po ilości elementów, spełniających ich kryteria.

Rys. 2 Raport „Sugerowane” utworzony dla aplikacji „Rozliczenie delegacji”

 

Na Rys. 2 widoczny jest raport utworzony dla aplikacji „Rozliczenie delegacji”, dostępny po wybraniu tej aplikacji. Obejmuje on elementy jedynie z wybranej aplikacji, w tym przypadku z aplikacji „Rozliczenie delegacji”. Filtry wyszukiwania, w zależności od kontekstu, mogą zawężać ilość wyświetlanych elementów według:

  1. aplikacji,
  2. obiegu,
  3. typu formularza,
  4. kroku,
  5. autora aplikacji,
  6. uczestnika elementu obiegu,
  7. stanu elementu,
  8. daty utworzenia elementu’,
  9. używanych stałych globalnych, itp.

Filtry wyszukiwania zmieniają się dynamicznie wraz z kolejnymi wyborami użytkownika na poziomie aplikacji, obiegu, typu formularza itd. Naturalnie, możliwe jest usunięcie wcześniej wybranych filtrów – klikając na czerwony krzyżyk , aby rozszerzyć zakres wyszukiwania.

Rys. 3. Dynamicznie zmieniające się filtry

 

Raport „Sugerowane” pozwala na szybkie przeszukiwanie elementów z całego obszaru portalu WEBCON BPS, dzięki szerokiemu zakresowi dynamicznie zmieniających się filtrów. Korzystanie z raportu „Sugerowane” może być  bardzo pomocne, kiedy nie jesteśmy pewni z jakiej aplikacji pochodzi poszukiwany element obiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *