Sugerowane dashboardy i raporty

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji 2020.1.3.x; autor: Adrian Baszak

 

Wstęp

WEBCON BPS Portal to platforma będąca centralnym punktem systemu dla użytkowników końcowych, skupiająca wszystkie informacje dotyczące dostępnych aplikacji. Jednym z celów i jednocześnie zalet Portalu jest standaryzacja i zachowanie spójność interfejsu pomiędzy wieloma aplikacjami. Użytkownikom zapewnia to łatwość korzystania z kolejnych aplikacji, a dla osób konfigurujących procesy znacząco skraca czas ich przygotowania.

W artykule opisano jeden ze standardowo dostępnych elementów Portalu jakim jest widget „Sugerowane dashboardy i raporty”.

Sugerowane dashboardy i raporty

Widget „Sugerowane dashboardy i raporty” każdemu użytkownikowi zaprezentuje najczęściej używane przez niego:

  • raporty,
  • widoki raportów,
  • dashboardy

Jest on standardowo umieszczony na domyślnej stronie głównej aplikacji i nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. Wystarczy, że użytkownicy zaczną korzystać z aplikacji, a system na podstawie ich aktywności zaproponuję im spersonalizowane menu najczęściej używanych elementów.

Rys. 1 Domyślna strona główna aplikacji z zaznaczonym widżetem „Sugerowane dashboardy i raporty”

 

Do stworzenia listy sugerowanych elementów brana jest pod uwagę częstotliwość korzystania z poszczególnych linków w obrębie danej aplikacji. W związku z tym, na początku korzystania z aplikacji menu będzie się dynamicznie zmieniać a w miarę upływu czasu ustabilizuje się.

Ta sama lista najczęściej używanych raportów i dasbhoardów widoczna jest również po kliknięciu w wyszukiwarkę w górnym menu portalu. Dzięki temu mamy do nich dostęp nawet podczas edycji formularza, bez konieczności przechodzenia do odpowiedniego dashboardu.

Rys. 2 Najczęściej używane raporty i dashboardy w wyszukiwarce

 

Konfiguracja na własnym dashboardzie

Oprócz standardowej strony startowej aplikacji, widget „Sugerowane dashboardy i raporty” może zostać umieszczony na dowolnym dashboardzie. Dodaje się go w taki sam sposób jak inne elementy dashboardu takie jak przyciski startu, raporty lub wyszukiwarka.

Rys. 3 Konfiguracja sugerowanych raportów na dashboardzie

 

Przygotowany dashboard możemy kolejno ustawić jako stronę startową aplikacji.

Rys. 4 Przykładowy dashboard ustawiony jako strona startowa aplikacji

 

Podsumowanie

Sugerowane dashboardy i raporty pozwalają w prosty sposób dodać element spersonalizowania aplikacji. Zamiast szukać odpowiedzi na pytanie: „Z jakich raportów nasi użytkownicy będą potrzebowali korzystać najczęściej” albo „Które linki umieścić na górze?”, wstawiamy widżet, a WEBCON BPS sam rozwiąże te problemy na podstawie faktycznego sposobu korzystania z aplikacji.

W połączeniu z możliwością tworzenia listy ulubionych linków, użytkownicy WEBCON BPS Portal otrzymują interfejs, który nie tylko mogą sami modyfikować ale również taki, który sam dostosowuje się do nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *