Tip: konfiguracja Studio dla wielu środowisk BPS (test-prod)

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Wpis bardzo krótki, ale jak pokazuje praktyka – może się przydać.

A zatem: jeżeli w codziennej pracy korzystając z pojedynczej maszyny łączymy się w Studio do wielu baz konfiguracyjnych (jak na przykład wówczas, gdy Studio zainstalowane jest na lokalnym komputerze, a poprzez zmiany adresu witryny przełączamy się pomiędzy środowiskiem TEST i PROD), warto ułatwić sobie życie – tworząc skrót do Studio skorzystajmy z parametru -URL.

W praktyce wygląda to tak (w ramach pola element docelowy, we właściwościach skrótu):

„C:\Program Files (x86)\WEBCON\WEBCON BPS Designer Studio\WEBCON Designer Studio.exe” -URL https://intranet.firma.pl/witryna_BPS

od wersji WEBCON BPS 2019:

„C:\Program Files (x86)\WEBCON\WEBCON BPS Designer Studio\WEBCON Designer Studio.exe” -URL https://intranet.firma.pl/witryna_BPS  -PORTAL https://intranet.firma.pl/WEBCONBPS

Co więcej, ktoś kiedyś wymyślił dla skrótów całkiem niegłupią możliwość dodania własnej ikony. Polecam z tej możliwości skorzystać, choćby po to, by przełączając się między dwoma uruchomionymi Designer Studio wiedzieć, z którego aktualnie korzystamy.

Tak przygotowany skrót można wpiąć do paska zadań. Ponieważ skróty są różne (różne parametry u ikony) nie będą się również grupować w jeden ‚stos ikon’ – tym łatwiej się między nimi przełączać.

Mam nadzieję, że ten prosty tip okaże się przydatny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *