Tip: konfiguracja Studio dla wielu środowisk BPS (test-prod)

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Wpis bardzo krótki, ale jak pokazuje praktyka – może się przydać.

A zatem: jeżeli w codziennej pracy korzystając z pojedynczej maszyny łączymy się w Studio do wielu baz konfiguracyjnych (jak na przykład wówczas, gdy Studio zainstalowane jest na lokalnym komputerze, a poprzez zmiany adresu witryny przełączamy się pomiędzy środowiskiem TEST i PROD), warto ułatwić sobie życie – tworząc skrót do Studio skorzystajmy z parametru -URL.

W praktyce wygląda to tak (w ramach pola element docelowy, we właściwościach skrótu):

"C:\Program Files (x86)\WEBCON\WEBCON BPS Designer Studio\WEBCON Designer Studio.exe" -URL https://intranet.firma.pl/witryna_BPS

od wersji WEBCON BPS 2019:

"C:\Program Files (x86)\WEBCON\WEBCON BPS Designer Studio\WEBCON Designer Studio.exe" -URL https://intranet.firma.pl/witryna_BPS  -PORTAL https://intranet.firma.pl/WEBCONBPS

Co więcej, ktoś kiedyś wymyślił dla skrótów całkiem niegłupią możliwość dodania własnej ikony. Polecam z tej możliwości skorzystać, choćby po to, by przełączając się między dwoma uruchomionymi Designer Studio wiedzieć, z którego aktualnie korzystamy.

Tak przygotowany skrót można wpiąć do paska zadań. Ponieważ skróty są różne (różne parametry u ikony) nie będą się również grupować w jeden 'stos ikon' – tym łatwiej się między nimi przełączać.

Mam nadzieję, że ten prosty tip okaże się przydatny.