Ukrywanie raportów w menu nawigacji

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji: 2020.1.x i wyższych; autor: Małgorzata Dębowska

 

Wprowadzenie

WEBCON BPS daje nam możliwość tworzenia raportów w obrębie aplikacji oraz późniejszego umieszczania ich na dashboardach oraz zewnętrznych witrynach (jako kod osadzony). Może jednak dojść do sytuacji, kiedy dla konkretnej aplikacji będziemy mieć utworzonych wiele raportów co spowoduje, że w menu nawigacji (znajdującego się po lewej stronie w portalu WEBCON BPS) pojawi się długa lista raportów, z których na co dzień nie korzystamy.

Co możemy zrobić w tej sytuacji? W wersji 2020.1.1. WEBCON BPS pojawiła się nowa funkcjonalność „Ukryj w menu nawigacji” pozwalająca na ukrycie takich raportów.

Konfiguracja

Wejdźmy w konfigurację wybranego raportu i w zakładce „Uprawnienia” zaznaczmy opcję „Ukryj w menu nawigacji”.

 

Po zapisaniu zmian nasz raport będzie wyświetlał się wszędzie jak dotychczas (na dashboardach, jako kod osadzony itp.) natomiast nie pojawi się w menu nawigacji po lewej stronie.

Raport będzie jednak widoczny, jeśli wejdziemy na portal w trybie edycji, aby mieć możliwość powrotu do jego konfiguracji – takie raporty mają wtedy półprzeźroczysty kolor czcionki w menu.

Oprócz zarządzania widocznością raportów mamy także możliwość modyfikacji kolejności ich wyświetlania – można to zrobić za pomocą menu nawigacji znajdujących się przy każdym raporcie, jak również poprzez przeciąganie raportów na liście.