Ulubione elementy jako kafelki na stronie głównej (BPS 2021)

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji 2021.1.1 autor: Michał Kastelik 

Ulubione elementy jako kafelki na stronie głównej (BPS 2021)

 

W niniejszym artykule zostanie przestawiona funkcjonalność elementów Ulubionych dostępna w WEBCON BPS 2020 oraz nowy sposób prezentacji tych elementów dostępne w wersji 2021.

 

Co to są Ulubione elementy?

Podobnie jak w przeglądarkach internetowych, w platformie WEBCON BPS jest dostępna lista elementów, do których można uzyskać szybki dostęp za pomocą menu Ulubione. Każdy użytkownik systemu ma możliwość zbudowania swojej własnej listy.

Rysunek 1. Przycisk Ulubione widoczny w menu BPS Portalu

 

Aby dodać otwarty (wyświetlony) element do listy ulubionych, należy nacisnąć przycisk gwiazdki w menu po prawej stronie, następnie nacisnąć przycisk „Dodaj do ulubionych” wpisać nazwę i potwierdzić zapisz przyciskiem „Zapisz”.

Rysunek 2. Okno definicji nazwy skrótu

 

Po zapisaniu danych nowy element pojawi się automatycznie w liście.

Rysunek 3. Elementy listy z widocznymi przyciskami edycji po prawej stronie

 

W przypadku wielu zapisanych elementów istnieje możliwość zmiany kolejności ich wyświetlania, opcje możliwe do wyboru w zależności od zaznaczonego elementu to:

  • Przesuń na początek – przesuwa wskazany element na początek (górę) listy,
  • Przesuń wyżej – przesuwa o jeden element wyżej,
  • Przesuń niżej – przesuwa o jeden element niżej,
  • Przesuń na koniec – przesuwa wskazany element na koniec listy (dół).

Rysunek 4. Zmienianie kolejności elementów listy

 

Ulubione na stronie głównej

Od wersji WEBCON BPS 2021 elementy ulubione są wyświetlane jako kafelki  na stronie głównej. Bez konieczności rozwijania menu „Ulubione” użytkownicy mają możliwość startowania obiegów czy otwierania raportów ze strony głównej Portalu.

 

„Ulubione” elementy są ułożone od lewej do prawej. Dziedziczą kolejność z listy elementów „Ulubione” (widocznej po kliknięciu w symbol gwiazdki w prawym górnym rogu Portalu). Pierwszy ulubiony kafelek od lewej odpowiada elementowi ze szczytu listy, a ostatni kafelek od prawej to element z dołu listy.

 

Można zmieniać kolejność prezentacji kafelków „Ulubione”, przeciągając i upuszczając je we właściwe miejsce. Zmiana zostanie odzwierciedlona w kolejności prezentacji elementów na liście „Ulubione”.

Rysunek 5. Ulubione widoczne na stronie głównej BPS Portalu 2021

 

Jakie elementy mogą zostać dodane do Ulubionych?

Wszystkie jakie znajdują się na BPS Portalu. Mogą to być skróty do raportów, widoków, przycisków uruchamiających określony obieg, aktywnych zadań, faktur do wyjaśnienia, definiowania zastępcy.