Uprawnienia struktury podległościowej

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji: 2016.1.x; Autor Mateusz Syrek 

 

Zdarza się, że trzeba sprawdzić na jakim etapie procesu są nasi podwładni. W tym celu dobrze wykorzystać istniejącą w firmie strukturę podległościową. Pozwala ona rozszerzyć przełożonemu kontrolę nad zadaniami swoich podwładnych.

Aby taka funkcjonalność była dostępna należy zdefiniować źródło danych struktury firmy. W przypadku jego braku jako źródło zostanie przyjęta domena Active Directory.


Konfiguracja w WEBCON Designer Studio

  • W konfiguracji procesu w zakładce ‘Ustawienia’ wybieramy źródło naszej struktury organizacyjnej.                                                                             Na potrzeby przykładu korzystamy ze struktury Active Directory
  • W konfiguracji Cache należy włączyć: ‘Pobieranie struktury firmy z Active Directory’ i ‘Pobieranie uprawnień struktury podległościowej’ oraz włączyć periodyczne odświeżanie Cache.
  • Dodatkowo w konfiguracji procesu w zakładce Uprawnienia musimy zaznaczyć checkbox: ‘Udostępnij zadania i dokumenty podwładnych’.

Po skonfigurowaniu w Designer Studio oraz przeprowadzeniu pierwszego odświeżania Cache będziemy mieli dostępną na SWE nową funkcjonalność.


Konfiguracja BPS Show Workflow Elements

W oknie konfiguracji każdego WebParta pojawi się nowy checkbox: ‘Uprawnienia ze struktury podległościowej’ (pod warunkiem, że wszystkie procesy, których elementy są pokazywane w WebParcie mają wybrane to samo źródło struktury firmy oraz mają zaznaczoną opcję ‘Uprawnienia ze struktury podległościowej’).

Po zaznaczeniu i zapisaniu konfiguracji, w lewym górnym rogu WebPartu pojawi się sylwetka człowieka, która sygnalizuje, że korzystamy z uprawnień struktury podległościowej.


Podsumowanie

Korzystanie z uprawnień struktury podległościowej udostępnia przełożonemu widok, kontrolę oraz możliwość przejęcia zadań swoich podwładnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca w kontekście procesu staje się efektywniejsza.