Uprawnienia struktury podległościowej

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

 

dotyczy wersji 2016.1.x; autor: Mateusz Syrek

 

Zdarza się czasem pewnie taka sytuacja, że potrzebujemy sprawdzić na jakim etapie procesu są nasi podwładni.

W tym celu dobrze wykorzystać istniejącą w firmie strukturę podległościową.

Pozwala ona rozszerzyć przełożonemu kontrolę nad zadaniami swoich podwładnych.

 

Aby taka funkcjonalność była dostępna należy zdefiniować źródło danych struktury firmy. W przypadku jego braku jako źródło zostanie przyjęta domena Active Directory.

Konfiguracja w WEBCON Designer Studio

 

 • W konfiguracji procesu w zakładce Ustawienia wybieramy źródło naszej struktury organizacyjnej.

Na potrzeby przykładu skorzystam ze struktury Actice Directory

 • W konfiguracji Cache należy włączyć: Pobieraniu struktury firmy z Active Directory i Pobieranie uprawnień struktury podległościowej oraz włączyć periodyczne odświeżanie Cache

 • Dodatkowo w konfiguracji procesu w zakładce Uprawnienia musimy zaznaczyć checkbox: Udostępnij zadania i dokumenty podwładnych

Po skonfigurowaniu w Designer Studio oraz przeprowadzeniu pierwszego odświeżania Cache będziemy mieli dostępną na SWE nową funkcjonalność.

 

Konfiguracja BPS Show Workflow Elements

W konfiguracji każdego WebParta pojawi się nowy checkbox: Uprawnienia ze struktury podległościowej.

(pod warunkiem, że wszystkie procesy, których elementy są pokazywane w WebParcie mają wybrane to samo źródło struktury firmy oraz mają wybraną opcję Uprawnienia ze struktury podległościowej)

Po zaznaczeniu i zapisaniu konfiguracji, w lewym górnym rogu WebPartu pojawi się sylwetka człowieka, która sygnalizuje, że korzystamy z uprawnień struktury podległościowej.

 

Podsumowanie

Korzystanie z uprawnień struktury podległośiowej udostępnia przełożonemu widok, kontrolę oraz możliwość przejęcia zadań swoich podwładnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca w kontekście procesu staje się efektywniejsza.

2 thoughts to “Uprawnienia struktury podległościowej”

 1. Witam,
  Gdzie w wersji 2017 znajduje się sekcja konfiguracji cache struktury organizacyjnej? Przeglądnąłem całą konfigurację systemu/procesów i nie znalazłem tych ustawień (chodzi o checkbox'a "Pobieranie uprawnień struktury podległościowej".
  Dziękuje.

  1. Dzień dobry,
   checkbox Pobieranie uprawnień struktury podległościowej jest dostępny na SWE po zaznaczeniu opcji Udostępnij zadania i dokumenty podwładnych.

Komentarze są zamknięte.