Instalacja dodatku WEBCON BPS do MS Teams

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail
Dotyczy wersji: 2020.1.x i wyższych; autor: Michał Kastelik

 

Dodatek WEBCON BPS do MS Teams umożliwia integrację platformy WEBCON BPS z Microsoft Teams. Poniższy artykuł przedstawia proces instalacji oraz konfiguracji dodatku. Pokażemy też, w jaki sposób można uzyskać dostęp do listy zadań.

Instalacja dodatku Teams

Proces polega na pobraniu pliku dodatku, a następnie jego instalacji bezpośrednio w programie MS Teams. Każdy użytkownik może wykonać taką instalację samodzielnie – nie musi posiadać uprawnień administratorskich.

Na WEBCON BPS Portal kliknij w menu użytkownika i wybierz opcję „Zainstaluj dodatki MS Office” – „Teams”. Na ekranie pojawi się okno umożliwiające pobranie dodatku – kliknij przycisk „Pobierz plik pakietu aplikacji dla Teams”.

 

Dalszą instalację wykonujemy w programie MS Teams – możemy przeprowadzić ją zarówno w wersji desktopowej lub webowej (w systemie Windows oraz Mac OS).

W oknie aplikacji MS Teams kliknij znajdujący się po lewej stronie przycisk „Aplikacje”, a następnie „Przekaż aplikację niestandardową” – wskaż wcześniej pobrany plik. W oknie instalacji dodatku klikamy „Dodaj”.

Na ekranie pojawi się okno logowania do WEBCON BPS – po poprawnym zalogowaniu na ekranie w aplikacji MS Teams pojawi się zainstalowany dodatek.

Aby przejść do listy zadań wystarczy po kliknięciu ikony aplikacji WEBCON nacisnąć zakładkę „My Tasks”.

3 thoughts to “Instalacja dodatku WEBCON BPS do MS Teams”

 1. Przy próbie instalacji krzyczy o niemożności przeanalizowania manifestu.
  Coś jeszcze trzeba zrobić?
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Wersja 2020.1.2.227

  1. Dzień dobry,

   Problem może pojawić się w sytuacji, gdy uruchomione jest środowisko bez protokołu https, ponieważ dodatek WEBCON BPS dla MS Teams wymaga, aby platforma była zainstalowana razem z certyfikatem https.

   1. Bardzo dziękuję za informację.

    Czy przekonfigurowanie http na https jest możliwe w istniejącej instalacji?

Komentarze są zamknięte.