Masowe usuwanie elementów procesu

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

dotyczy wersji: 8.2.x, autor: Michał Rykiert

Jedną z największych zalet WEBCON Business Process Suite jest fakt, iż każdą wprowadzoną zmianę do istniejącego procesu biznesowego można przetestować natychmiast. Dlatego też możliwa jest implementacja poszczególnych funkcjonalności w ramach procesu „po kawałku” i testowanie ich na bieżąco. To zaś prowadzi do sytuacji, w której po skończonej pracy, zazwyczaj zostaje spora ilość elementów workflow (tzw. dokumentów), które trzeba usunąć, np. przed uruchomieniem produkcyjnym procesu.

Dotychczas wymagane było zastosowanie odpowiedniego skryptu na bazie danych lub ręczne usuwanie każdego elementu z osobna. Od wersji 8.2, dostępna jest funkcja pozwalająca na osiągnięcie tego samego efektu za pomocą kilku kliknięć z poziomu WEBCON BPS Designer Studio.

 

Wystarczy wybrać menu „Akcje” w lewym górnym rogu okna, a następnie „Narzędzia administracyjne”.

usuwanie1

Fig.1.

Pojawi się nowe okno:

usuwanie2

Fig.2.

Należy wybrać ostatnią z opcji – „Usuń elementy z procesu”, a następnie wskazać wybrany proces z rozwijanej listy. Następnie klikamy „Usuń” oraz potwierdzamy czynność.

Po zakończeniu system wyświetli szczegółowy raport dotyczący usuniętych elementów:

usuwanie3

Fig.3.

Ze względu na fakt, iż zmiany nie są odwracalne (w analogicznie prosty sposób), zalecamy szczególną ostrożność w korzystaniu z opcji usuwania elementów procesu, w szczególności w przypadku środowisk produkcyjnych.